EVE2-35A-BLM-TPN
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
EVE2-35A-BLM-TPN
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : Black
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 73.10mm W x 55.50mm H
Series : EVE2
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Matrix Orbital
Backlight : -
Display Mode : Transmissive
Interface : SPI
Dot Pitch : -
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240
Base Product Number : EVE2-35
Description : DISPLAY LCD TFT 3.5" EVE
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240