M50100THA1600
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
M50100THA1600
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Rectifiers Diode Arrays
Product Status : Active
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 100A
Operating Temperature - Junction : -40°C ~ 125°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.2 V @ 100 A
Package : Bulk
Series : -
Diode Configuration : 3 Common Anode
Supplier Device Package : Module
Mfr : Sensata-Crydom
Technology : Standard
Package / Case : Module
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 1600 V
Mounting Type : Chassis Mount
Speed : Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Base Product Number : M50100
Description : DIODE MODULE 1.6KV 100A
Contact Now
Diode Array 3 Common Anode 1600 V 100A Chassis Mount Module