CPCO-12000-77-RMS
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CPCO-12000-77-RMS
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Response Time : 1s
Product Status : Active
Sensor Type : Open Loop
Mounting Type : Panel Mount
Package : Box
Output : Ratiometric, 0V ~ 3V
Series : CPCO
Linearity : ±0.5%
Supplier Device Package : -
Polarization : Bidirectional
Mfr : GMW Associates
Current - Supply (Max) : 47mA
Frequency : DC ~ 40kHz
Voltage - Supply : 11V ~ 31V
Package / Case : Box
Current - Sensing : 12000A
Number of Channels : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C
For Measuring : AC/DC
Accuracy : 1%
Description : DC-AC CURRENT PROBE, CLAMP-ON, 1
Contact Now
Current Sensor 12000A 1 Channel Open Loop Bidirectional Box