TYN30-600TFQ
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TYN30-600TFQ
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 1.5 V
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Current - Off State (Max) : 10 µA
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 19 A
Mfr : WeEn Semiconductors
Supplier Device Package : TO-220AB
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 30 A
Voltage - Off State : 600 V
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 10 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1 V
Package / Case : TO-220-3
SCR Type : Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) : 40 mA
Base Product Number : TYN30
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 360A, 396A
Description : PLANAR PASSIVATED SILICON CONTRO
Contact Now
SCR 600 V 30 A Standard Recovery Through Hole TO-220AB