BRQP30M-TDTB
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BRQP30M-TDTB
Category : Sensors, Transducers Optical Sensors Photoelectric, Industrial
Connection Method : Cable
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Package : Box
Sensing Method : Through-Beam
Series : BRQ
Mfr : Autonics USA
Output Configuration : NPN - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Voltage - Supply : 10V ~ 30V
Operating Temperature : -25°C ~ 60°C (TA)
Adjustment Type : Adjustable
Response Time : 1ms
Sensing Distance : 98.43' (30m)
Cable Length : 78.7" (2000.00mm)