TS4061AILT-1.25
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TS4061AILT-1.25
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : -
Mounting Type : Surface Mount
Reference Type : Shunt
Manufacturer : STMicroelectronics
Noise - 10Hz to 10kHz : 95µVrms
Minimum Quantity : 3000
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package : SOT-23-3
Part Status : Active
Current - Cathode : 12µA
Packaging : Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max) : -
Output Type : Fixed
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 10µVp-p
Current - Output : 15mA
Temperature Coefficient : 35ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 1.25V
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerance : ±0.1%
Current - Supply : -
Series : -
Description : IC VREF SHUNT 1.25V SOT23